STPWALL(tm) Güvenlik Duvarı

Siber Güvenlik Dünyasında Firewall Sistemleri Neden Önemlidir?

Güvenlik duvarı, ağınızı özel verilere yetkisiz erişim sağlamaya çalışanlardan korumaya yarayan bir güvenlik cihazıdır. Güvenlik duvarları ayrıca bilgisayarları kötü amaçlı yazılımlardan  koruyarak güvenli iç ağlar ile güvenilmeyen dış  ağlar arasında bir set  oluşturur. Güvenlik duvarları, kişilerin güvenlik ihtiyaçlarına bağlı olarak farklı koruma seviyeleri sunar. 25 yılı aşkın bir süredir güvenlik duvarları, ağ güvenlik sistemlerinde ilk savunma hattını sunuyor.  3 temel fonksiyonunu içinde barındıran STP|WALL güvenlik duvarı UTM cihazlarımız, 64bit en son sistem ag işletim sistemi (NOS) ve CRM özellikli Türkçe bulut tabanli Safehotspot(tm) yazılımı sayesinde rakiplerine oldukça farklı…

Siber Güvenlikte Güvenlik Duvarlarının Rolü Nedir?

Güvenlik duvarları, istenmeyen trafiğin istemcinizin işletim sistemine erişme girişimlerini izler. Bilgisayarlar ve diğer ağlar arasında bariyerler oluştururlar. Güvenlik duvarları, istemcinizin ağ erişimini yöneten ve doğrulayan trafik denetleyicileri olarak da hizmet verebilir. Çoğu işletim sistemi ve güvenlik yazılımı, önceden yüklenmiş bir güvenlik duvarına sahiptir. Güvenlik duvarları ile, yönetilen hizmet sağlayıcılar (MSP’ler), ana bilgisayar düzeyinde korumadan tahminde bulunmayı kaldırabilir. Entegre izinsiz giriş önleme sistemine sahip güvenlik duvarları, kötü amaçlı yazılımları ve uygulama katmanı saldırılarını engelleyecektir. Ayrıca, ağınız genelinde saldırıları tespit etmek için hızlı ve sorunsuz bir şekilde tepki verirler. Ağ güvenlik duvarları, web tehditlerinin yayılmasını en aza indirdikleri için web trafiği yönetiminde çok değerlidir.

URL/İçerik Filtreleme

Akıllı kategorizasyon sayesinde engellemek istediğiniz siteleri kolaylıkla bulmanıza yardım eder. Ayrıca Smart HTTPs’in sizlere sunduğu yenilik ile SSL sorunları yaşamadan HTTPs siteleri kolaylıkla tespit edip, engeller.

Uygulama Kontrol(Layer7)

Özel olarak geliştirilmiş uygulama tespit ve engelleme sistemi sayesinde maksimum performans ile zararlı veya istediğiniz uygulamaları engeller.

VPN teknolojisi

VPN; Mrk./Uç Nokta bağlantı yöntemi ile farklı bir bakış açısı getirir.Sabit IP, MPLS gibi sizi sınırlandıran ve maliyet yaratan ihtiyaçlardan kurtarır ve sadece bir noktayı Merkez olarak belirlemeniz diğer noktaların bağlanması için yeterlidir.

Trafik Yönetimi

Birden fazla internet hattını tek bir noktadan kolaylıkla yönetir. Bant genişliği sınırlaması gibi özellikleri ile yoğun internet kullanımı olan yerlerde adil kullanım sunar.

IDS/IPS

Saldırı tespit sistemleri (IDS) ile saldırı önleme sistemleri (IPS) arasındaki temel fark, IDS'in izleme sistemleri ve IPS'nin kontrol sistemleri olmasıdır. IDS ağ trafiğini değiştirmezken IPS, güvenlik duvarının trafiği IP adresine göre engellemesine benzer şekilde paketlerin paket içeriğine göre teslim edilmesini engeller

Loglama (5651 uyumlu)

Zaman damgası ile log kayıtlarını 5651 Kanununa uygun bir şekilde imzalar.Ayrıca üzerinde barındırdığı disk kapasitesi sayesinde ek bir sunucuya gerek kalmadan en az 2 yıl imzalanmış 5651 loglarını kendi üzerinde saklar.