STPBACK powered by TrueNAS

STPBACK, Step Bilgisayar’ın FreeNAS çekirdeğine dayanan tarihçesinde, şu andaki ismi ile TrueNAS(tm) açık kaynak kodlu depolama ve yedekleme yazılımını kullanmaktadır. Çok çeşitli platformlara kurulabilen sistem, Sanal Sunuculara da kurulabilmektedir. 

TRUENAS CORE

  • Dünyanın En Popüler Depolama İşletim Sistemi
  • Ücretsiz ve Açık Kaynak
  • OpenZFS Üzerinde Oluşturulan Birleşik Depolama
  • Donanım veya VM’lere Yüklemeler
  • Topluluk Destekli

Depolama Özgürlüğünü Deneyimleyin
TrueNAS® CORE (eski adıyla FreeNAS®), dünyanın en popüler depolama işletim sistemidir çünkü STEP, sizlere en uygun maliyetli çeşitli  yoğun  veri uygulamalarda kullanmak üzere kendi profesyonel düzeyde depolama sisteminizi oluşturma imkanı verir. Donanıma veya sanal makineye kurun ve açık kaynak depolamanın gerçek depolama özgürlüğünü deneyimleyin…

Dosyaları Paylaş. Medyayı sunun. Her Şeyi Saklayın .
TrueNAS CORE, çeşitli veri yoğun kullanım durumları için evden ofise ve veri merkezine kadar kullanılabilir. BT uzmanları, fotoğrafçılar, tasarımcılar, ses/video yapımcıları ve editörleri, geliştiriciler ve çok sayıda veriyi depolama ve koruma konusunda ciddi olan tüm kullanıcılar TrueNAS CORE’dan yararlanabilir. Yerel cihazlarınızdan nadiren kullanılan büyük miktarda veriyi arşivlemek ve hatta verileri senkronize edip buluta göndermek için favori yedekleme yazılımınızla eşleştirin.

Hiçbir Şey Verilerinizi ZFS Gibi Koruyamaz
TrueNAS’ın kalbinde kendi kendini iyileştiren OpenZFS dosya sistemi bulunur. Daha önce yalnızca en üst düzey kurumsal depolama sistemlerinde bulunan TrueNAS, ZFS’ye doğrudan, kullanıcı dostu erişim sağlar. TrueNAS ve OpenZFS, yerleşik RAID’i, güçlü veri yönetimi araçları ve sessiz veri bozulmasını (ve bit bozulmasını) otomatik olarak algılama ve onarma becerisiyle baştan sona veri bütünlüğünü sağlar.

NAS”ın Ötesine Geçin
Geleneksel bir “Ağa Bağlı Depolama”dan daha fazlası olan TrueNAS, çeşitli dosya, blok veya nesne erişim protokolleriyle herhangi bir ortama sorunsuz bir şekilde entegre olan Birleşik Depolamadır. Plex Media Server, NextCloud, Zoneminder gözetimi ve diğerleri gibi çeşitli ücretsiz eklentilerle de işlevselliğini artırabilirsiniz.

Verilerinizi Bir Profesyonel Gibi Yönetin
Sınırsız anlık görüntü, klon ve çoğaltma, verilerinizi insan hatasından veya fidye yazılımı gibi dış tehditlerden korumak için ek katmanlar ekler. Performansı artırmak için sistem belleği (DRAM) ve flaş ekleyin. Alanı en üst düzeye çıkarmak için yerleşik veri sıkıştırmayı kullanın. Hepsini kullanıcı dostu bir web arayüzünden yönetin.