LOG Server

İnternet üzerinden işlenen sanal suçların artması ve bu konudaki kanuni zorunluluklar, şirket içerisindeki internet kullanımını kayıt altına almayı zorunlu hale getirmiştir.

Ayrıca internet kullanımını raporlandırmak ve analiz etmek, internet trafiğini kontrol edebilmek açısından gerekli hale gelmiştir. STP|WALL Log Server ile 5651 kanununa uygun Elektronik Zaman Damgalı imzalanmış kayıt tutarak sizi kanuni zorunluluklardan kurtarıyoruz.

STP|WALL Log Server raporlama yazılımı ile internet trafiğinizi detaylı bir şekilde raporlayarak, gerekli analizleri yapmanızı sağlıyoruz. Ayrıca Mirror Port özelliği ile internet hızınızı hiç düşürmeden var olan ağ ve güvenlik duvarı yapınıza dokunmayarak internet trafiğinizi kayıt altına alabiliyoruz.


Ürün Özellikleri

Küçük ve Orta büyüklükteki networklerde var olan firewall mimarisi üzerinde sadece log çözümü olarak sunulan Log Server çözümüdür.

Mirror port üzerinden log tutarak network performansınızı düşürmez.

5651 Nolu kanun gerekliliklerini yerine getirmektedir.

* Türkçe Web ara yüzü,
* 5651 Kanununa uygun Elektronik Zaman Damgası ile imzalı kayıt tutabilme,
* Mirror port üzerinden performans kaybı yaşamaksızın kayıt tutabilme
* Masaüstü raporlama yazılımı ile günlük ve aylık detaylı raporlar alarak web trafiğini analiz edebilme,
* Aynı anda kayıtları kendi üzerine yazabildiği gibi dosya sunucu, ftp sunucu gibi diğer konumlara da iletebilme,
* Url, Ftp içeriklerini ve Mail başlık bilgilerini kayıt altına alabilir.
* Vlan uyumluluğu ile farklı vlan yapılarına sahip ağlarda kayıt tutabilme
* Merkezi kayıt ile farklı konumlara sahip yapılarda merkezi raporlama yapabilme.


Ürünün Teknik Özellikleri

Mirror port üzerinden log tutarak network performansınızı düşürmeden, 5651 No’lu kanunun gerekliliklerini yerine getirmektedir.

Mirror port üzerinden Log tutma

Yönetilebilir (Management) Switch’lerin üzerinden geçen trafiğin bir kopyasının (STP|WALL Log Server Mirror) takılı olduğu porta yönlendirerek kayıt tutulması ve bu kayıtların imzalanması sağlanır.

Vlan network uyumluluğu

Vlan kullanan networklerde mirror özelliği kullanarak tek noktadan merkezi 5651 sayılı kanun gereği kayıt tutma ve imzalama işlemlerini gerçekleştirir.

Syslog özelliği

STP|WALL Log Server Mirror , log iletim standardı olan Syslogu kullanarak merkezi log tutma özelliğini taşımaktadır. Syslog standardında log kaydı yapabilen cihazlardan (Cisco,Isa vs) iletilen logları alabilir ve belirli kriterleregöre ayırarak saklayabilir, 5651 sayılı kanun gereği imzalayabilir. Windows tabanlı İstemci yada sunucular üzerine kurularak servis olarak çalışabilen agent ı sayesinde istenilen tüm logların Syslog ile taşınması ve imzalanarak kayıt altına alınmasını sağlamaktadır.(DHCP, IIS, Mail, Sistem olayları vb…)

Diğer Fonksiyonlar:

Firewall | Hotspot