Firewall

5651 Uyumlu Güvenlik Duvarı; İnternet erişimlerinizi düzenleyen ve 5651 sayılı yasaya uygun şekilde kayıt altına alarak imzalayan güvenlik duvarı sistemidir. Paket filtreleme, Vekil Sunucu (Proxy), URL Filtreleme, VPN gibi özellikleri üzerinde barındıran farklı ölçeklerde UTM çözümlerdir.

 

Dışarıdan gelebilecek saldırılara karşı,Paket filtreleme, Vekil Sunucu (Proxy), URL Filtreleme, VPN gibi özellikleri üzerinde barındıran farklı ölçeklerde UTM çözümlerdir. Dışarıdan gelebilecek saldırılara karşı korumanın yanında, Url filtreleme ve Proxy özellikleri sayesinde internet kullanımını kullanıcı ve grup bazlı sınırlandırarak, çalışanlarınızın internette geçirdikleri vakit kaybını en aza indiriyoruz.

internet üzerinden gelebilecek sanal saldırılara karşı güvenliği, ayrıca iş akışlarının sanal ortama taşınması da veri güvenliğini ön plana çıkarmıştır. Şirket içerisindeki internet kullanımı ve vazgeçilmezlik, kullanıcıların sadece iş için değil kişisel ve eğlence amaçlı olarak da internette vakit geçirmelerine neden olmuş, iş performansını önemli ölçüde azaltmıştır.

STP|WALL Güvenlik çözümleri ile sizi dışarıdan gelebilecek saldırılara karşı korumanın yanında, Url filtreleme ve Proxy özellikleri sayesinde internet kullanımını kullanıcı ve grup bazlı sınırlandırarak çalışanlarınızın internette geçirdikleri vakit kaybını en aza indiriyoruz.

Ürün Özellikleri

Küçük ve Orta büyüklütdeki networklerde firewall + log çözümü olarak sunulan Server çözümüdür. Firewall, VPN Server ve Log Server olarak kullanılabilir. 5651 Nolu kanun gerekliliklerini yerine getirmektedir.

Ürünün Teknik Özellikleri

Hem statik, hem dinamik IP Trafiğini Loglar.
5651 sayılı kanuna uygun Elektronik Zaman Damgası ile imzalamış log tutar.
Aynı anda birden fazla noktada log tutabilir.

Syslog özelliği

STP|WALL Log Server Mirror , log iletim standardı olan syslogu kullanarak merkezi log tutma özelliğini taşımaktadır. Syslog standardında log kaydı yapabilen cihazlardan (cisco,isa vs) iletilen logları alabilir ve belirli kriterlere göre ayırarak saklayabilir, 5651 sayılı kanun gereği imzalayabilir. Windows tabanlı İstemci yada sunucular üzerine kurularak servis olarak çalışabilen agent sayesinde istenilen tüm logların syslog ile taşınması ve imzalanarak kayıt altına alınmasını sağlamaktadır.(DHCP, IIS, Mail, Sistem olayları vb…

* Türkçe Web ara yüzü,
* 5651 Kanununa uygun Elektronik Zaman Damgası ile imzalı kayıt tutabilme,
* Kullanıcı ve Grup bazlı kısıtlamalar oluşturabilme,
* Routing, Nat ve Bridge olarak yapılandırılabilme,
* Url, Ftp içeriklerini ve Mail başlık bilgilerini kayıt altına alabilme,
* Bant genişliği limitlemesi ile internet kullanıcılarının homojen olarak internet kullanımını sağlayabilme,VPN Server olarak yapılandırılabilme
* Aynı anda kayıtları kendi üzerine yazabildiği gibi dosya sunucu, ftp sunucu gibi diğer konumlara da iletebilme,
* Birden fazla diske aynı anda kayıtları yazarak disk arızalarında kayıt kayıplarını engelleyebilme,
* Belirlenen takvime göre otomatik ağ üzerinden yedek alabilme,
* Saldırı Tespit ve Engelleme sistemi sayesinde yüksek güvenlik sağlama,
* Sürekli güncellenen kara liste ile bilinen zararlı ve sakıncalı web sitelerine erişimi engelleme,
* Proxy Sunucu olarak yapılandırılarak internete giriş için Etki alanı kullanıcı adı ve şifrelerinin kullanılması sağlayabilme,
* DHCP sunucu ve DHCP Aracısı ( DHCP Relay Agent ) olarak yapılandırabilme,
* SysLog Server özelliği ile diğer yazılım ve donanım üzerinden aldığı kayıtları imzalayıp saklayabilme,

Diğer Fonksiyonlar:

LOG Server | Hotspot