STP|WALL Tüm Modellerimiz

STP|WALL Light, 1U Sunucu kasa yapısında, 1U Sunucu Güç kaynağı ve 2 adet JetFan’lar ile 7/24 size hizmet eder. DualCoreAtomCPU/4GBRAM/120GB SSD disk kapasitesi, 1WAN+1LAN Gbit ETH arayüzü vardır. 5651LOG Sunucu, Güvenlik Duvarı, Hotspot/VPN özelliklerini içinde barındırır. Çok uygun maliyeti yüzünden 30+ ile 150+ kullanıcılı lokasyonlarda ya da şubelerde kullanabilirsiniz.

STP|WALL Minihub, KOBİ’ler için tasarlanmış yeni nesil güvenlik duvarı utm cihazımızdır. QuadCeleron İşlemci, 4GB Gömülü RAM Bellek, 120GB SSD, 4 * 1GBit ETH arayüzü ile üstün performans, uygun maliyet.. 5651LOG Sunucu, Güvenlik Duvarı, HotSpot, VPN, LoadBalancing & FailOver desteği. 500+ Kullanıcılı küçük ve orta ölçekte işletmeler için ideal çözümdür. Dört çekirdekli Celeron işlemcisi DualAtom işlemcili sistemlerinden 2 kat daha performanslıdır. Küçük ve kompakt barebone yapısı ile her türlü ortamda çalıştırabilirsiniz…

STP|WALL 5651fwl, 5 port 1U Rackmount kasa yapısı ile KOB’ilerin her türlü ihtiyaçlarını karşılayan bir utm cihazıdır. DualCoreAtomCPU/4GB RAM/120Gb SSD, 5 * 1Gbit ETH arayüzü vardır. Bu ürünümüz 2020’de yerini STP|WALL Minihub’a bırakacaktır…5651 LOG Sunucu, Güvenik Duvarı, Hotspot, VPN, LoadBalancing&FailOver özelliklerini bünyesinde barındırır. Bu ürünümüz artık üretilmeyecektir. Yerine Minihub modelimiz gelmiştir.

STP|WALL Enterpirise Edition: Intel G4400(Max. Core-i7)/8GBRAM(Max.16GB)/240GBSSD (Max 2Tb.SSD)/ 8 * 1Gbit Intel Chipset ETH Arayüz. 5651LOG Sunucu, Güvenlik Duvarı, Hotspot, VPN, LoadBalancing&Failover özelliklerini içinde barındırır. 1500+ kullanıcılı büyük işletmeler için idealdir. Performansı, uygun fiyat ile yakalayın. 1U Rackmount kasa yapısı, her türlü kabinet için uygun montaj.

STP|WALL Ultimate, ürün ailemize katılan en son high-end utm cihazımızdır. Üst düzey projeleriniz için, 8 adet Intel Gbit ETH arayüzüne ilave olarak, 4 adet de 10Gbps Fiber Arayüz ilave edilmiştir. 1U yapıda olan cihaz, server power supply ve jetFAN’lar ile desteklenmiştir. Intel Core-i3 (Max. Core-i7)/16GBRAM(Max.16GB)/240GBSSD (Max 4Tb.SSD)/ 8 * 1Gbit Intel Chipset ETH Arayüz + 4 * 10Gbps Fiber Ethernet Arayüz. 5651LOG Sunucu, Güvenlik Duvarı, Hotspot, VPN, LoadBalancing&Failover özelliklerini içinde barındırır. 5000+ kullanıcılı çok büyük işletmeler için idealdir.  Ultimate performansı, uygun fiyat ile yakalayın. 1U Rackmount kasa yapısı, her türlü kabinet için uygun montaj. Server Power Supply 220v Besleme

Sanal STP|WALL güvenlik duvarı nedir?

Özel projeleriniz için lütfen bizden fiyat alınız…Sanal STP|WALL’un kapasitesi projede kullanılacak olan sunucunun işlemci gücü, RAM bellek miktarı, HDD erişim hızı, Ethernet kartlarının chipsetleri, ethernet kartlarının bağlantı hızları 10/100/1000Mbit ve 10Gbps  olup olmaması ile yakından ilgilidir. Önceden belirlenmiş güvenlik ilkesi kurallarına dayalı olarak, gelen ve giden ağ trafiğini izlemek ve denetlemek için paketleri inceleyen geleneksel ağ güvenlik duvarını hepimiz biliyoruz. Sanal güvenlik duvarı da aynı işlevi görür; bir yazılım aracı olarak dağıtıldığında, sanallaştırılmış ortamlardaki sanal makineler (VM’ler) için ağ trafiği filtreleme ve izleme sağlar. Sanal güvenlik duvarlarını kullanmanın en büyük avantajı, buluttan buluta kolayca taşınabilmeleridir ve bu nedenle çok daha ucuzdur. Ayrıca bakımı ve yükseltmesi kolaydır. Bu faktörler, sanal güvenlik duvarlarını küçük işletme kuruluşları için ideal seçim haline getirir.

Nasıl çalışır…

Sanal bir güvenlik duvarı, tıpkı fiziksel bir güvenlik duvarı gibi, ağa yetkisiz erişimi veya verilerin sızmasını önlemek için anahtarlar ve sunucularla birlikte çalışır. Sanal güvenlik duvarları iki modda çalışır. Birincisi, köprü modu, sanal bir makinedeki tüm gelen ve giden trafiği izleyerek ve teşhis ederek çalışır. İkinci mod olan hipervizör modu, sanal güvenlik duvarını fiziksel ağdan ayrı olarak çalışır. Çekirdek hipervizör çekirdeğinde bulunan gelen ve giden trafiği yönetir.

Sanal güvenlik duvarı kullanmanın faydaları

Kuruluşlar, bulut altyapılarını ve hizmetlerini korumak için buluttaki sanal güvenlik duvarlarını kullanır. Herhangi bir kuruluş sanal güvenlik duvarını sanal sunucularda çalıştırabilir ve buluttaki uygulamalarla ilgili trafiği korumak için kullanabilir. Bulut tabanlı bir sanal güvenlik duvarı kullanarak, buluttaki ağ güvenliğine ilişkin aşağıdaki avantajlar sağlanabilir:

  • Tüm verileri geleneksel donanım tabanlı güvenlik duvarıyla aynı şekilde korur.
  • Sanal bir güvenlik duvarı, fiziksel veri merkezini buluta genişleterek ve bulut ile kuruluşun yerel altyapısı arasındaki bağlantıyı güvence altına alır.
  • Tüm trafiği yöneterek, izleyerek ve filtreleyerek sanal veri merkezlerini korur.
  • Sanallaştırılmış ortamlardaki uygulamaları ve varlıkları korur.
  • İlke tabanlı filtreleme araçlarını ve erişim denetim sağlayıcılarını kullanarak sanal güvenlik duvarları, uygulamaların ve bunlarda depolanan veya bunlar aracılığıyla iletilen verilerin bütünlüğünü ve gizliliğini korumaya yardımcı olur.
  • Sanal güvenlik duvarlarını kullanmanın önemli bir yararı, bir şirketin müşterilerine sağlanan gelişmiş erişim ilkesi ve bağlantı yönetimi ile her açıdan güvenli uzaktan erişim olmasıdır.
  • Değişiklikler olduğu zaman ağ güvenliği uzak dalları veya bir kuruluşun ofislerinde gereksinimleri, sanal güvenlik duvarları değişikliklere anında cevap ve kapsamlı güvenliğini sağlamak.

Fiziksel güvenlik duvarları ve sanal güvenlik duvarları

Fiziksel güvenlik duvarları veya donanım güvenlik duvarları ağların kenarında veya ortamlar arasında, bir güvenlik cihazında veya yönlendirme aygıtının bir parçası olarak bulunur ve sunucuları ve anahtarları kullanarak bir işletim sisteminin dışında çalışır. Kamusal interneti, özel ağ arayüzleri üzerinden güvenli hale getirdikleri dahili ağa bağlamak için kullanılırlar. Herkese açık internet ve sunucu arasında bulunduğundan, fiziksel güvenlik duvarlarını atlayan trafik olmaz. İç ağ ile ortak ağdaki herhangi bir sunucu, ana bilgisayar veya aygıt arasında gerçekleşen her türlü veri alışverişinin ağ arabirimleri ve dolayısıyla fiziksel güvenlik duvarı üzerinden gerçekleşmesi, böylece tehditleri azaltarak iletişimi güvenli hale getirmesi gerekir. Donanım araçları olan fiziksel güvenlik duvarları daha ağır trafik yüklerini kaldırabilir ve yanıt süreleri de çok hızlıdır. Diğer uygulamaların performansını hiçbir şekilde etkilemeyen yalıtılmış bir ağ bileşeni olan fiziksel bir güvenlik duvarının yönetimi oldukça kolaydır. Fiziksel güvenlik duvarını kapatmanız, taşımanız veya yeniden yapılandırmanız gerekirse, ağın performansı veya bağlantı üzerinde çok fazla etkiye neden olmadan bunu yapabilirsiniz. Donanım tabanlı güvenlik duvarlarının genellikle BT departmanı veya ağ destek personeli tarafından kurulması, yönetilmesi ve desteklenmesi gerekir.

Sanallaştırılmış ortamlarda dağıtılan yazılım araçları olan sanal güvenlik duvarları, trafiği izlemek, yönetmek ve filtrelemek için sanal anahtarlar ve makinelerle çalışır. Bir hipervizör sanallaştırılmış ortamı yönetir ve sistemler ve uygulamalar sanal anahtarlar kullanılarak bağlanır. Sanal güvenlik duvarları fiziksel güvenlik duvarlarına göre daha ucuzdur. Kendi bağımsız sunucusunda sanal bir güvenlik duvarı yapılandırmak ve kurmak kolay olsa da, çok fazla yönetmek bir sorun olabilir. Sanal güvenlik duvarları merkezi olarak yönetilebilir ve yönetilebilir.