Çözümlerimiz

cozumlerSTEP Bilg. Ltd .Şti. 1991’de kurulmuş bir bilişim firmasıdır. Kadronun tamamı mühendislerden kurulmuştur…2008 yılından itibaren Linux tabanlı freeware çözümler konusuna yönelmiş olup, endüstriyel tip cihazların da imalatına başlamıştır.  Maliyetleri ithal cihazlarla üst seviyeye çıkan Internet Güvenliği ve HotSpot uygulamaları ve 5651 Nolu yasaya istinaden zaman damgalı LOG’lama sistemlerinin yerine, Türkiye’de üretilen yüksek performanslı ve çok uygun bütçeli STP|WALL çözümlerimizle sizleri tanıştırmak istiyoruz.

Türkiye’de bu tip IT projelerini satın alınabilir ve uygulanabilir düzeye çektiğimiz için çok mutluyuz. Tamamen yerli üretim olan cihazımız FreeBSD tabanlı olup, üzerine Türkçe yazılım geliştirilmiştir. HotSpot karşılama ve sorgulama ekranları komple kişiselleştirme özelliğine sahiptir. Türkiye’de 1250+ noktada şu anda hizmet vermekteyiz. Geniş referans listemiz dilendiği takdirde verilebilir.

Microsoft İşletim Sistemleri ve Microsoft uygulamaları artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Bir PC’nin işletim sisteminden, bir posta sunucuya, ofis yazılımından veri tabanı sunucusuna kadar çok farklı alanlarda sistemimizin vazgeçilmez bir parçası haline gelmişlerdir.

İşletmelerde bu sistemlerden kendi ihtiyaçlarına en uygun olanını seçerken, bu ürünlerin doğru konumlandırılmasına, bunların altyapıya uygun tasarlanıp kurulmasına, verimli kullanılmasına, oluşan hataların en hızlı ve etkin bir şekilde giderilmesine kadar bir çok alanda birlikte çalışıyoruz.

Sunabildiğimiz Microsoft Hizmetleri aşağıdaki gibidir:

 • Active Directory Tasarım ve Kurulum
 • Active Directory Migration
 • Exchange Server Hizmetleri
 • Exchange Server Migration
 • Terminal Services Hizmetleri
 • SQL Server Hizmetleri
 • Windows SharePoint Services ve SharePoint Portal Server Hizmetleri
 • ISA Server Hizmetleri
 • IIS Hizmetleri

 

Diğer Başlıca çözümlerimiz:

banner4

1) STP|WALL Internet Güvenlik Duvarı: Patenti ve TSE’si kendimizin olan STP|WALL Internet Güvenlik Duvarı Ağ Geçidi ve HotSpot cihazımızı sizlere detaylı bir şekilde tanıtıp, tüm işletmelerinizde sizleri bu güvenli ve akıllı Internet Sistemine geçirmek istiyoruz.. Yeni sistemde artık öğrenci ve öğretmenlerinize/Müşterilerinize/Hastalarınıza Kablosuz Ağ şifrenizi vermeyeceksiniz.  Internet’inizi sadece sizin personelinizin ve müşterilerinizin kullandığından emin olacaksınız. Tüm kontrol sizde olacak. müşterilerinize bildirilerinizi toplu SMS ya da mail yolu ile tek tık’la duyurabileceksiniz. Özetle satın alacağınız sistem hem güvenli Internet’i hem de müşteri yönetim ilişkilerinizi kontrol altında tutmanıza yarayacaktır. Ön tanımlı profiller ile kullanıcı şablonu yaratabiliyorsunuz. v.b.

STP|WALL Kimlik Denetimi / HOTSPOT Internet’i paylaştırmak ve kişiye özel bir kullanıcı adı-şifre vererek Internet hizmetine erişim sağlar. 5651 No’lu Yasa gereği bu hizmeti verirken kullanıcıların log bilgilerini tutmak gerekir.

Müşteri Kimlik Doğrulama Çeşitleri:

 • Standart kullanıcı adı ve şifre oluşturarak
 • SMS kullanarak
 • E-posta ile giriş yaptırarak
 • Güvenlik kodu doğrulaması yaptırılarak
 • T.C. Kimlik No. doğrulaması yaptırılarak
 • Bilet numarası oluşturularak

Sayısız referanslarımızla detaylı sunum için sizlerden randevu almak istiyoruz.

Sistemlerimiz 2 Yıl garantilidir. %100 Türk Malıdır. TSE-13242 ve TPE onaylıdır. Firmamız 25 yıllık deneyimli bir IT firmasıdır.

 

banner82) Kablosuz Networking: Dünya lideri ömür boyu garantili Ruckus Wireless ürünleri ile bir çok projeye imza atıyoruz. Dilerseniz bizden Ruckus Wireless referanslarımızı isteyebilirsiniz. 802,11ac teknolojisi ile tanışın. 5GHZ bantta 1300Mbps hızı yakalayın..Diğer bir ürünümüz ise yine Ruckus firmasının yan ürüün olan XClaim Wireless AP’lerdir. Xclaim wireles AP’ler özelliklerine göre fiyat avantajı ile öne çıkıyor. Özellikle döviz kurunun çok arttığı şu günlerde wireless projelerinizi Xcliam AP’ler ile tamamlayabilirsiniz. Ruckus’lara göre 1/2, 1/3 oranda uygun fiyatlıdır. Ayrıca tüm Xclaim AP’leri montaj yaptıktan sonra bulut ortamından izleyebilirsiniz!!! AP’in aktif mi değil mi?, kaç kişi bağlanmış, bağlanan istemcilerin işletim sistemlerine göre dağılımı gibi pek çok aktiviteyi WEB’den ücretsiz olarak takip edebiliyorsunuz. Yani çoklu AP kullandığınız bir projedeki tüm AP’leri AP denetleyicisi ve yazılımı olmaksızın, Ruckus’un bize sunduğu ücretsiz WEB portalı sayesinde montaj sonrası izleyebiliyorsunuz, analiz yapabiliyorsunuz.

 

3) İzmir ili sınırı içerisinde WDSL Hizmetlerimiz: 5/5/, 10/10, 15/15, 20/20, 30/30Mbit simetrik havadan kurumsal Internet hizmetimiz. Yüksek maliyetli Metro Internete gerek banner3kalmadan uygun fiyatlarla, üstelik kota sınırı YOK..Detaylı bilgileri görüşmemizde vermek isteriz. İzmir’de Forum Bornova dahil bir çok öğrenci yurdu, hastane, oteller müşterimizdir. Ekip olarak en son İzmir Büyük Şehir Belediyesinin WİzmirNet projesi ile belli noktalarda HotSpot kurularak halka açık ücretsiz Internet servislerini kurduk.

 

 

4banner6) Kurumsal Bilişim Danışmanlığı ve Network Projelendirme: CITRIX tabanlı Server Sanallaştırma sistemlerimiz ile Microsoft ve WMWare ‘e göre oldukça hesaplı sanallaştırma çözümlerimiz, STP|VSRV: KOBİ’ler için EN UYGUN MALİYETLİ ÇÖZÜM: STP|VSRV ile her çeşit uzaktan merkez Server’a (LAN Kaynaklarına) bağlanma senaryolarınızda, ya da tek merkez ve birçok şube çalışan firmalarda uzak şube çalışanlarının, merkezdeki Network’e giriş yaparak, Microsoft sunucularını yormadan uygulama programlarını çalıştırıp, kendi lokallerindeki nokta vuruşlu ya da lazer yazıcılarından problemsiz bir şekilde döküm almalarını sağlayabilirsiniz>>

Ayrıca, yeni bina içi/dışı Network sonlandırma (Fiber dahil) devreye alma, sistem odası kurulması, network ve elektrik projelerinizde supervisor’lık yapılması, Bina içi ve dışı kablosuz erişim noktalarının seçimi ve en iyi wireless performans konuşlandırılması..Server sistemleri kurulumu, yedeklenmesi, sanallaştırılması ile kurumsal firmalarda “the collaboration work” mentalitesi kazandırılması…

banner25) STP OEM PC Sistemleri: Her amaca ve uygulamaya cevap verir, her renk, konfigürasyon ve logo’da yatay masaüstü PC Sistemleri, SSD ile güçlendirilmiş super hızlı sistemler..Çok uygun maliyetlerle cazip PC sistemleri evinizde de multimedia htpc olarak yanınızda…HDMI ile direkt olarak dev ekrana bağlayıp kablosuz klavye+mouse ile TV’inizi super bir bilgisayara dönüştürün.. Ya da işyerinizde 7/24 sunucu/thin client olarak kullanın, kısacası nerede ihtiyacınız var ise orada…

 

 

kaspersky-antivirus-20156) AntiVirus Yazılımları ve Sistem Koruma: STEP, dünyanın en önde gelen AV Yazılım firmalarından Kaspersky ile çalışmaktadır. Özellikle personel firewall uygulaması ve phising saldırılarına karşı oldukça etkili çözümleri vardır. Çevrimiçi bankacılık veya alışveriş yaparken, Internet’te gezinirken veya arkadaşlarınızla sohbet ederken ister bilgisayarınızı, telefonunuzu, ister tabletinizi kullanın Internet aynı güvenlik tehditlerini içerir. Saldırıları gerçekleştirmek için gittikçe daha sofistike teknikler kullanan siber suçlular ile, virüs, kimlik hırsızlığı, çocuklarınıza yönelik tehditler veya paranızın ya da bankacılık ayrıntılarınızın çalınması olaylarının kurbanı olmak çok kolaydır.

Kaspersky Internet Security – çoklu cihaz 2015 ile, yalnızca tek bir ürüne ve tek bir lisansa ihtiyacınız olur ve bununla hemen hemen tüm PC, Mac bilgisayar ve Android telefon ve tablet kombinasyonlarını koruyabilirsiniz. Çevrimiçi olduğunuzda hangi cihazı kullanırsanız kullanın, Kaspersky Lab’in ödüllü güvenlik teknolojilerinin sizin, paranızın, gizli bilgilerinizin ve çocuklarınızın emniyetini korumasını sağlayın.

Ayrıca iPhone, iPad veya Windows Phone cihazınızla internette gezinirken emniyetinizi koruyan ücretsiz iOS ve Windows Phone için Kaspersky Safe Browser’ı da indirebilirsiniz. Kaspersky Kullanım Klavuzu için Tık’layınız…

 

7) DATA Yedekleme ve Kurtarma: Bilgi güvenliği ve yedekleme günümüzde artık çok elzem bir duruma gelmiştir. Firmamız dünyanın önde gelen yazılım ve donanım çözümleri ile müşterilerimizin hizmetindedir. Acronis, Storagecraft, NAS Server, FreeNAS çözmleri ile, Sanallaştırma ortamındaki server ve PC’lerin yedeklenmesi, yedekten geri dönülmesi konularında çalışmaktayız. STP|BACK Backup sistemi, 1 Terabyte ile 24 Terabyte kapasite aralığında çalışabilen, ağ üzerinden kullanıcılarınızı ve diğer sunucu sistemlerinizi yedekleyebilen bir sistemdir. Genel olarak işletmelerde yedekleme çok büyük bir problemdir. Hem SQL tabanlı çalışan uygulamalarınızın yedeklemeleri, kullanıcılarınızın disk kopyalarının otomatik alınması gibi bunun gibi işlemler çok zahmetli olduğundan hemde ayrı ayrı donanım maaliyeti ve yazılım maaliyetleri olmasından ötürü çoğu zaman göz ardı edilmektedir. Aslında çok önemli bir hususu göz ardı etmek hem geri dönülemeyen veri kayıplarına hemde zaman kayıplarına neden olmaktadır. Biz işletmelerin bu tür sistemlerin tüm yükünden kurtulmak için STEP olarak backup sistemini geliştirmiş bulunmaktayız. Yazılım ve donanım çözümü ile beraber size bunu sunmaktayız. Ayrıca, talep ederseniz gizlilik anlaşması karşılığında verilerinizi otomatik olarak işletmeniz dışında kendi veri merkezimizde de depoluyoruz. Bundan sonra backup işlemlerini düşünmenize gerek yok, çünkü biz varız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir